Frankfurtski knjižni sejem je zagotovo eden najboljših in tudi največjih svetovnih sejmov knjig. Največji predvsem zaradi vseh založb in pa obiskovalcev, ki pridjeo na ta sejem Vas zanima, kaj si lahko ogledate na Frankfurtskem knjižnem sejmu? Ogledate si lahko veliko številko knjig ter tudi založb, ki le-te zastopajo. Nekateri Frankfurtski knjižni sejem upajo razglaševati kar za velesejem in ne le sejem, gre pa zagotovo za najpomembnejši knjižni sejem na celem svetu. Frankfurtski knjižni sejem temelji predvsem na mednarodnem trgovanju in pa poslovanju, poteka pa Frankfurtski knjižni sejem vsako leto v mesecu oktobru in sicer v Nemčiji, kot lahko razberemo že iz samega imena. Če želite Frankfurtski sejem obiskati v prvih dneh vam to žal ne bo omogočeno, saj je rezerviran samo za profesionalne obiskovalce, nato pa ga lahko obišče tudi širša javnost in oboževalci knjig in literature na sploh.

V kolikor hočete oglaševati dotično knjigo, potem je Frankfurtski knjižni sejem odlična priložnost, za izdajo vaše nove knjige, ravno tako, pa lahko tudi uredite in vodite pogajanja za pravne licence in prodajne pravice. Na sejmu se predstavi nekaj tisoč tistih, ki razstavljajo svoje umetnine, predstavljajo pa tudi družbe, ki izdajajo knjige, le-te imenujemo založniške družbe. Na dogodku pa seveda ne sodelujejo zgolj pisci knjig, temveč tudi vsi prodajalci, knjižni agenti, založniki, akademiki, ilustratorji knjig, filmski producenti, prevajalci, strokovna in trgovska združenja, umetniki, različne ustanove, akademiki ter knjižničarji. Frankfurtski sejem na leto obišče približno tristo tisoč obiskovalcev, tam pa se zberejo tudi novinarji iz vseh držav. Na sejmu lahki izkoristite priložnost, da pridobite vse mogoče želene informacije in se povežete v mrežo poslovanja knjig. Vredno je poudariti, da ne gre zgolj za poslovni dogodek, saj se na Frankfurtskem knjižnem sejmu podeljujejo tudi nagrade, to so nagrade za mir nemške trgovine s knjigami. Nagrada, ki jo podeljujejo se imenujemo Diagram nagrada, podeli pa se tistemu, ki je imel v tistem letu najbolj nenavaden naziv oziroma naslov svoje izdane knjige.