Verjetno vas zanima kaj sploh so in kako lahko morske alge za vrt pomagajo. Različna vremenska obdobja, kot so močne padavine nikoli niso dobre novice, za zelenjavo vrta in ostale rastline. Vrtičkarji se soočajo z različnimi pojavi, ki škodijo vrtu, tako poleti, kot tudi pozimi, jeseni in spomladi. Poleti in po zimi je najhujše. Poleti in pozimi se vrtičkarji, soočajo s posledicami suše in poletne pripeke. Jeseni in spomladi pa so te težave mogoče še hujše, namreč v tem času je padavin hitro preveč. Morske alge za vrt so rešitev za take stvari, več o tem na https://www.ekopridelava.si/post/poplava-dez-in-skoda-na-vrtu.

Morske alge za vrt

Če ste vrtičkarji sem skoraj prepričan, da ste se že znašli v težavah na vrtu, kot so poplave in druge stvari ki škodijo vrtu. Veliko ljudi se ne spozna ravno na vrt, in ga ima samo za pridelke zase, pa še teh ne veliko. Taki po navadi ne vejo, kaj narediti ko pride do poplav, ali kakih drugih pojav. Za take probleme so morske alge za vrt, prava rešitev. Morske alge za vrt niso težke za uporabo, je pa pomembno da jih uporabimo pravilno. Največ škode na vrt oziroma zelenjavo vrta naredijo poplave. Stoječa poplavna voda je polna škodljivih bakterij, ki ne samo vplivajo na rastline, temveč tudi na zdravje ljudi. Morske alge za vrt, bolj znano kot Kelp tonic, vsebuje tudi mešanico hranil in aminokislin, ki pomagajo vrtu. Morske alge za vrt ne pomagajo samo zelenjavi, temveč tudi trajnicam, drevesom in grmom. Kelp tonic se večinoma uporablja zmešan z vodo, ali drugimi stvarmi, ki rastlinam dajejo energijo, in omogočajo da tako spet za živijo, in jih ni potrebno zavreči. Ko pride do poplave, v večini skoraj vsi zavržejo svoje pridelke in sploh ne razmišljajo o čem drugem. Zdaj pa te potrebe ni, saj Kelp tonic lahko ozdravi oziroma reši, še tako poškodovano zelenjavo in druge pridelke.