Predstavil vam bom IR panele in vse kar rabite vedeti o njih

IR paneli so današnja oblika ogrevanja. Omogočajo ti da si nastaviš želeno temperaturo v prostoru v katerem je IR panel. Manj škodujejo okolju in imajo nižje stroške, ne rabijo rednega vzdrževanje, kar je dodaten prihranek. Razlika v temperaturi med stropom in tlemi so majhne. Približno 1 do 2 °C. Primerni so za vsak prostor. IR paneli imajo tudi različne vrste, moči in velikosti. Tako boste našli perfektno kombinacijo za vaš dom. Namestite jih pa lahko na steno ali na strop v vašem domu. Stekleni IR paneli pa bodo za ljubitelje modernega dizajna zelo všeč.

Na standardne IR panele pa lahko natisneš določeno sliko. Obstajajo tudi IR paneli na katere lahko namestiš ogledalo in ga daš v kopalnico ali kateremkoli prostoru, ker za delovanje rabiš le navadno vtičnico. IR panela oddaja podobno toploto kot sončna toplota. Ogrevajo pa zidove in predmete v bližini, te pa ogrevajo sobo. Uveljano pa je bilo 80 let nazaj. Ker pa so včasih bila fosilna goriva poceni prej niso imeli veljave. Te pa so odlični za inkubatorje in dome za ostarele in v klinikah. IR panele priporočam vsem, ki hočete zmanjšati stroške za ogrevanje. Primerni so tudi za gretje novejših hiš saj so lahko uporabljeni kot umetnina. Uporabljajo jih pa tudi za različne rastlinjake, in sicer uporabljajo jih za gretje zemlje. Super pa so tudi za terase. IR ogrevanje je tudi dobro za poslovne prostore predvsem skladišča ki imajo visoke stropove. Obstajajo različne vrste IR panel, velikosti in moči.

Nekaj prednosti je:

  • toploto občutiš takoj,
  • zelo tiho je,
  • zmanjša količine praha,
  • najboljše posnema ogrevanje kot v naravi,
  • je trajnostna rešitev ogrevanja,

nekaj slabosti je:

  • o izklopu IR panele takoj prenehajo oddajati toploto,
  • IR paneli ne morejo ogrevati vode,
  • IR panel ne more ogreti več prostorov na enkrat

Stanejo pa od 180 do 400 eurou na kos.