Ko v svojemu avtomobilu menjujemo avto preproge, se moramo odločiti tudi iz kakšnega materiala naj bodo. Ponavadi so gumijaste, lahko so pa tudi tekstilne avto preproge. Ne glede na material, morajo služiti svojemu namenu in to je zaščita tal v avtomobilu pred umazanijo.

avto-preproge

 

Ponavadi so tekstilne preproge v avtomobilih, ki so višjega cenovnega razreda. Tudi gumijasti tepihi so lahko za avte, ki so dražji in modernejši. Pri podjetju Gledring imajo gumijaste preproge narejene po meri, ki imajo eleganten rob in so enostavni za čiščenje. Imajo tudi pritrdilne čepe proti zdrsavanje, kar je zelo pomembno, saj velikokrat vstopimo v avto z mokrimi čevlji, tako pa preprečimo zdrsavanje, ki je lahko nevarno med vožnjo. Kot že rečeno so Gledring avto preproge narejene po meri, kar pomeni, da se vašemu avtomobilu popolnoma prilegajo. Poleg tega pa imajo tudi eleganten rob, ki poskrbijo, da se tekočina ne more prelivati in je tako naš avtomobil popolnoma zaščiten tudi pred umazanijo. Visok rob pa daje tepihu tudi bolj eleganten videz, kar si vedno želimo če imamo moderen avto. Teli tepihi so tudi enostavni za čiščenje, saj nimajo robustnega izgleda kock, kot ostali tepihi, tako ne otežujejo čiščenja. Imajo ravne linije, ki dajo nežen izgled, pa še lahko ih je čistiti. Za čiščenje se priporoča posebno čistilo, ki je namenjeno za čiščenje avto preproge in se lahko čisti brez vode. Za izdelavo gumi preprog v podjetju Gledring uporabljajo le kakovostne materiale, da vam tako zagotovijo, kvaliteto, ki si jo vaš avtomobil zasluži. Zaradi kakovostne gume so ti tepihi izredno vzdržljivi in imajo dolgo življenjsko dobo. Kar je pa še bolj zanimivo je, da imajo ti tepihi na dnu vtisnjeno identifikacijio, ki vsebuje ime, letnik, model in znamko vozila. Tako je ob menjavi avto preproge lažje tudi prodajalcu, ki tako točno ve, kakšen tepih potrebujete.